Invitasjon til Vintertreff på Golsfjellet 2022

Artikkel

Av: Roger Kolbu

Endelig kan vi invitere våre medlemmer til årets vinterarrangement på Golsfjellet! Vintertreffet blir avholdt 4. – 6. mars 2022 med isbanekjøring både fredag og lørdag. Les videre!

Read this article in English


Velkommen til kjøring på isbane på Tisleia med TOCN!
Se hele programmet her

I år tilbyr vi hotellovernatting på Storefjell Resort Hotel, allerede fra torsdag.

Isbanekjøringen gjennomføres både fredag 4. mars og lørdag 5. mars 2022

Fra et tidligere vintertreff – fra venstre: Serpentinerbanen, område for bremsetest og depot, bane for “drifting”, bane for slalomkjøring, mindre serpentinerbaner med krappere svinger. Foto: Roger Kolbu

Påmeldingsskjema nedover i saken, eller klikk her.

Hensikten med vintertreffet er å la Tesla-eiere få bli kjent med sin egen bil på vinterføre og lære seg hvordan den reagerer når forholdene er glatte og vanskelige, men likevel under kontrollerte forhold.

Flere baner
Vi antar vi får disponere det samme eller tilsvarende baneanlegg som vist på bildet over. Dette vil inneholde både rundløyper og et utvalg med andre baner for forskjellige aktiviteter og øvelser. Noen vil være avsatt til instruktør-ledede aktiviteter, andre til mer egenkjøring.

Overnatting
Deltakere kan velge å ta isbanekjøringen som et dagsarrangement for dem som har mulighet til det. For dere som kommer langveisfra – eller som ønsker å få mest mulig ut av dagen(e), tilbyr vi som vanlig hotellovernatting (allerede fra torsdag kveld) på Storefjell Resort Hotel.

Vi holder fingrene krysset og jobber for at det skal være mulig å gjennomføre så mye som mulig av det sosiale programmet, som felles middag lørdag kveld og quiz samt mulighet til å sitte sammen utover kvelden i hotellets salonger.

Tesla Mobile Service
Oppdatering 23.02.2022: Dessverre vil ikke Tesla (som opplyst) være til stede på isbanen og hotellet, men de vil både fredag og lørdag – fra kl. 10:00 til 18:00 –  være mannsterke på Teslas to Supercharger-stasjoner i Gol for å bistå med en rekke tilpasninger av bilene. De kan gjennomføre både lette reparasjoner, en del  oppgraderinger, blant annet oppgradering til CCS, hepafilter og homelink. De vil også kunne tilby montering av takstativ. Les mer her.

På isbanen:

 • Dekkmann vil, som i mange tidligere år, være til stede på banen lørdag. Det vil være mulig å prøvebytte både piggdekk og piggfrie dekk fra Continental for noen prøverunder på banen. Det vil også bli mulighet for å gjennomføre bremsetester.
 • EV services fra Bergen vil være til stede, og vil – i tillegg til å informere om sine tjenester – tilby et forenklet servicetilbud.
 • Hovedtyngden av aktiviteter vil foregå på lørdag, men vi satser på få til en god del på fredag også.
 • Vi legger opp til servering av pølser, sjokolade/snacks og drikke fra en kiosk på isbanen på lørdag. Dette vil skje i lunsjpausen midt på dagen (se programmet). Du kan også velge å ta med niste og drikke selv. For de som bor på hotellet, vil det være mulighet for å smøre nistepakke til hotellets gjeldende pris.

Praktisk:

 • Vi arrangerer felles middag på hotellet lørdag (og fredag – om mulig), dersom gjeldende smittevernssituasjon og regler på dette tidspunktet tillater dette. Det er mulig for dagbesøkende å spise middag på hotellet også (se egen påmelding i skjemaet).
 • For dem som overnatter (eller spiser middag) på hotellet, vil vi legge til rette for lading av bil over natten (eller i løpet av middagen). Se priser i programmet.

Covid:

 • Det obligatoriske førermøtet før kjøring vil legges opp slik at gjeldende smittevernsregler overholdes. Ved fysiske møter, bes alle som deltar om å bruke munnbind.
 • På banen ser vi for oss at det blir minimalt med justeringer.
 • Middag lørdag skal etter planen gjennomføres i fellesskap, men vil kunne (dersom restriksjoner) bli delt opp noe, evt. med delvis ulike spisetider. Plasseringen vil være på mindre bord henvist av personalet og med god avstand mellom familiene (dem som reiser sammen i samme bil).
 • For å delta, kan man naturlig nok ikke være i karantene eller ha Covid-19. Må man av ulike årsaker avlyse deltakelse grunnet karantene eller smitte, bes det om at dette så raskt som mulig meldes til hotellet/TOCN for avbestilling.

Se hele programmet her

I mellomtiden kan du sette deg inn i reglene fra i fjor. De finner du her.

Sikkerhet på banen
NB: Alle som vil kjøre på bane, må ha vært med på et førermøte (sikkerhetsgjennomgang) i forkant av banekjøringen, og ha skrevet under på at de har oppfattet banereglementet. Nærmere informasjon vil bli gitt (se programmet).

Selve kjøringen:

 • Kjøring foregår på et avlukket område på Tisleifjorden på Golsfjellet, der vegtrafikklovens regler skal overholdes til enhver tid.
 • Foruten kjegler og brems/unnamanøver og bremselengdetest, får deltakerene anledning til å kjøre en serpentiner-bane (en stor rundløype med slake svinger) på om lag 3 km, hvor biler slippes utpå med minimum 250 meters sikkerhetsavstand.
 • Formålet med ferdighetskjøringen, er at deltakere får lære hvordan egen bil oppfører seg på glatt underlag.
 • De som ønsker, får også tilbud om veiledning av instruktør.
 • Det presiseres at det ikke vil forekomme verken tidtaking eller konkurranser av noe slag.

Før du skal ut og kjøre, må du ha:

 • Signert deltakererklæringen
 • Fremvist gyldig førerkort
 • Deltatt på førermøte. Dette vil bli avholdt etter gjeldende smittevernregler
 • Betalt deltakeravgift (baneleien, for dem som ikke er betalende medlemmer)

Priser for deltakelse/overnatting:

Kjøring på isbanen er gratis for klubbens medlemmer.
Ikke-medlemmer betaler kr. 500 pr. dag på isbanen. Se betalingsinformasjon like over påmeldingsskjemaet.
En innmelding i klubben vil derfor opplagt være den rimeligeste løsningen.

(Påmelding nedenfor tabellen)
(hp = halvpensjon – frokost og middag er inkludert)

Periode Romtype Pris Beskrivelse
Torsdag – Søndag
(3 netter)
Enkeltrom
Dobbeltrom*
Superior rom
Deluxe rom
Deluxe rom m/utsikt
4720,-
3670,-
+300,-
+600,-
+900,-
hp
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
Fredag – Søndag
(2 netter)
Enkeltrom
Dobbeltrom*
Superior rom
Deluxe rom
Deluxe rom m/utsikt
3300,-
2600,-
+200,-
+400,-
+600,-
hp
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
Kun Torsdag – Fredag Enkeltrom
Dobbeltrom*
Superior rom
Deluxe rom
Deluxe rom m/utsikt
1420,-
1070,-
+100,-
+200,-
+300,-
hp
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
Kun Fredag – Lørdag
eller
Kun Lørdag – Søndag
Enkeltrom
Dobbeltrom*
Superior rom
Deluxe rom
Deluxe rom m/utsikt
1775,-
1400,-
+100,-
+200,-
+300,-
hp
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
Middag Lørdag For dagbesøkende
(er inkludert for hotellgjester)
475,- pr. person
Barn  0 – 3 år ** 0,- hp – pr. døgn
Barn 4 – 15 år ** 350,- hp – pr. døgn
Helpensjon (lunsj)
(fredag – søndag)
Pr. døgn i tillegg til halvpensjon 200,- pr. person
Baneleie lørdag 500,- pr. bil (gratis for medlemmer)

* Dobbeltromspriser forutsetter to personer (eller flere) pr. rom.
** Ett barn og kun én voksen på dobbeltrom, gir enkeltrompris for voksen.

Spørsmål? Ta kontakt via vårt supportsystem.

Storefjell  Resort Hotell på Golsfjellet ligger ikke så langt unna Tisleia, der vi kjører på isbane

Påmelding: Så fort du får bestemt deg, det er ikke så lang tid til arrangementet finner sted.

Registrerer du deg for overnatting på hotellet i skjemaet under, vil også en e-post med dine valg automatisk bli sendt direkte til hotellet, der du innen kort tid etter vil få en bekreftende e-post tilbake på din bestilling. Hotellet vil forsøke å svare raskt innenfor normal kontortid.

Avbestillingsfrist for reserverte rom på hotellet er:

– 7 dager før ankomstdato – uten oppgitt årsak til kanselleringen
– Inntil ankomstdatoen, dersom kanselleringen skyldes karanteneregler, påbud om selvkarantene eller COVID-19 i nærmeste familie.

Lading i løpet av helgen
Storefjell Resort Hotel har godt med ladekapasitet. Dette er hva vi kan benytte i helgen:

Antall Type Styrke Kommentar
2 Wallbox 400V 16A (11kW) Benytt Wallbox-app
2 TWC 400V 32A (22kW) Kr. 40,- pr. time
1 TWC 400V 16A (11kW) Kr. 40,- pr. time
Mange Rødt 400V 32A (16kW) For eiere med egen 32–>16-overgang
4 Blått 230V 16A (3,7kW)
Mange Schuko 230V 16A
(max 12A = 3 kW)
Mange Rødt 400V 63A Kan benyttes via koblingsboks

TIPS: Merk dine ladekabler og adaptere med navn.

Lading inne i hotellets oppvarmede garasje, koster kr. 200 pr. døgn. Dette bestiller du i påmeldingsskjemaet.

Ikke betalende medlem av TOCN?
Husk også å vippse TOCN baneleie (kr. 500 pr. dag), dersom du ikke er betalende medlem i klubben. Dette vil bli opplyst om ved ankomst isbanen, og kan betales da.
Du finner TOCN på Vipps under «kjøp og betal». Søk fram 16830. Én baneavgift/påmelding pr. bil. Legg inn registreringsnummeret til bilen som kommentar, før du gjennomfører betalingen.

I skjemaet nedenfor må du også fylle inn ditt medlemsnummer.
Det finner du her: https://www.tocn.no/konto/medlemsbevis
Dersom du ikke er betalende medlem i klubben, skriver du “0000”.

Andre spørsmål?
Kontakt oss ved å benytte den røde “Kontakt oss”-knappen på høyre side.

 

Aktiviteter for dem som ikke skal kjøre på bane (med forbehold om tiltak ifm. gjeldende smittevernhensyn):

Hotellet har blant annet slalombakker og langrennspor som starter rett utenfor hotellet, også med tilgjengelig skiutleie. Skiheisen tilbyr også utleie av kjelker og har en egen kjelkenedfart. Dette er en svært populær aktivitet for alle som er unge til sinns.


Det er for øvrig tilgang til badeland/svømmebasseng for alle hotellgjester, der man også kan kjøpe seg en deilig behandling i hotellets spa. Dette med et stort forbehold i forhold til gjeldende smittevernsregler. Skiheisene skal være åpne som vanlig.
Mer informasjon her om Storefjell Resort Hotell

Litt inspirasjon fra banekjøringer i tidligere år:

Bilder fra Isbanekjøring 2021