Invitasjon til isbanekjøring på Golsfjellet 2021

Artikkel

Av: Roger Kolbu

Da kan vi med stor glede invitere våre medlemmer til nok et arrangement på Golsfjellet!

Datoen blir 6. mars 2021, og denne gang velger vi å kalle arrangementet “isbanekjøring”. Årsaken er pandemien vi fortsatt er inne i, hvilket begrenser vårt program. Vi vil uansett kunne tilby hotellovernatting. Mer om det nedenfor!

OBS!
Arrangementet er nå fulltegnet, men du kan sette deg opp på venteliste.

Igjen blir det kjøring på isbane på Tisleia med TOCN. Denne gangen vil det bli med noen klare begrensninger i forhold til smittevernhensyn, men så langt vi ser nå, skal det være mulig å kunne gjennomføre selve isbanekjøringen på en trygg måte – og etter gjeldende regler.

Isbanekjøringen avholdes lørdag 6. mars 2021

Påmeldingsskjema nesten nederst i saken, eller klikk her

Etter nøye vurderinger, har vi kommet fram til at det i år er mest fornuftig å fokusere på det viktigste punktet for vintertreffet – nemlig å få kjørt på isbanen. Derfor vil arrangementet som utgangspunkt være et en-dags-arrangement.

Flere baner
Etter alt håp, skal vi i år kunne disponere to baner å gjennomføre kjøringen på. Dette vil være med på å lette trykket på antall samtidige biler i løypa, men setter også et høyere krav til de arrangementansvarlige.

Overnatting fortsatt mulig
Vi tar likevel hensyn til deltakere som kommer langveisfra, eller som ønsker å få mest mulig ut av dagen, og dermed fortsatt vurderer hotellovernatting. Vi vil derfor i år (som i fjor) legge opp til å kunne bo på Storefjell Resort Hotell. Men, ulikt tidligere år, velger vi altså denne gang å kjøre på bane kun på lørdag.

Felles-arrangementer på hotellet utgår fra planleggingen, og vil evt. bli en mulighet, dersom smittevernhensynet nærmere arrangementsdatoen tillater det. Store deler av klubbens styre vil likevel være til stede gjennom helgen.

På isbanen:

 • UTGÅR (16.02.21: Grunnet interne COVID-19-restriksjoner hos Dekkmann, må de dessverre melde avbud fra årets arrangement): Dekkmann vil, som tidligere år (med forbehold om smittevernhensyn og tilgjengelig mannskap), være til stede på banen på lørdag, og det vil være mulig å prøvebytte både piggdekk og piggfrie dekk for noen prøverunder på banen. Det vil også bli mulighet for å gjennomføre bremsetester.
 • Nytt i år, er at også EV services fra Bergen vil være til stede, og vil – i tillegg til å informere om sine tjenester – kunne tilby et forenklet servicetilbud. Mer om deres tilbud vil komme senere.
 • Av smittevernhensyn, bes den enkelte om å selv medbringe nødvendig proviant (mat og drikke) hjemmefra, eller fra butikk/kiosk på veien til arrangementet. For dem som bor på hotellet, vil det være mulighet for smøring av nistepakke til hotellets gjeldende pris.
 • Vi vil forsøke å få til felles middag på hotellet, dersom gjeldende smittevernssituasjon og regler på dette tidspunktet tillater dette. Det er mulig for dagbesøkende å spise middag på hotellet også (egen påmelding i skjemaet).
 • For dem som overnatter (eller spiser middag), vil vi legge til rette for lading av bil over natten/middagen.

Her vil du ganske snart finne hele programmet: Program og detaljer for isbanekjøring på Golsfjellet 2021

I mellomtiden kan du sette deg inn i reglene fra i fjor. De finner du her.

Passer ikke 6. mars?
Da kan kanskje de to arrangementene KNA kjører i februar og mars være av interesse.
Les mer her: https://www.tocn.no/2021/02/isbanekjoring-med-kna-vinteren-2021

Sikkerhet på banen
NB: Alle som vil kjøre på bane, må ha vært med på et førermøte (sikkerhetsgjennomgang) i forkant av banekjøringen, og ha skrevet under på at de har oppfattet banereglementet. Dette førermøtet vil vi forsøke å kjøre digitalt, slik at man slipper å gjennomgå dette før isbanekjøringen på lørdag. Nærmere informasjon vil bli gitt.

Selve kjøringen:

 • Kjøring foregår på et avlukket område på Golsfjellet, der vegtrafikklovens regler skal overholdes til enhver tid.
 • Foruten kjegler og brems/unnamanøver, får deltakerene anledning til å kjøre en serpentiner-bane på om lag 3 km, hvor biler slippes utpå med minimum 250 m sikkerhetsavstand.
 • Formålet med ferdighetskjøringen, er at deltakere får lære hvordan egen bil oppfører seg på glatt underlag.
 • De som ønsker, får også tilbud om veiledning av instruktør.
 • Det presiseres at det ikke vil forekomme verken tidtaking eller konkurranser av noe slag.

Før du skal ut og kjøre, må du ha:

 • Signert deltakererklæringen
 • Fremvist gyldig førerkort
 • Deltatt på førermøte. Dette vil bli avholdt etter gjeldende smittevernregler
 • Betalt deltakeravgift (baneleien, for dem som ikke er betalende medlemmer)

Priser for deltakelse/overnatting:

(Påmelding nedenfor tabellen)
(hp = halvpensjon – frokost og middag er inkludert)

Periode Romtype Pris Beskrivelse
Fredag – Søndag
(2 netter)
Enkeltrom
Dobbeltrom*
Superior rom
Deluxe rom
3150,-
2450,-
+200,-
+400,-
hp
hp – pr. person
hp – pr. person
hp – pr. person
Fredag – Lørdag
eller
Lørdag – Søndag
Enkeltrom
Dobbeltrom*
Superior rom
1675,-
1325,-
+100 ,-
hp
hp – pr. person
hp – pr. person
Middag Lørdag For dagbesøkende
(er inkludert for hotellgjester)
475,- pr. person
Barn  0 – 3 år ** 0,- hp – pr. døgn
Barn 4 – 15 år ** 300,- hp – pr. døgn
Helpensjon (lunsj)
(fredag – søndag)
Pr. døgn i tillegg til halvpensjon 200,- pr. person
Baneleie lørdag 500,- pr. bil (gratis for medlemmer)

* Dobbeltromspriser forutsetter to personer (eller flere) pr. rom.
** Ett barn og kun én voksen på dobbeltrom, gir enkeltrompris for voksen.

Spørsmål? Ta kontakt via vårt supportsystem.

Storefjell  Resort Hotell på Golsfjellet ligger ikke så langt unna Tisleia, der vi kjører på isbane

Påmelding: Så fort du får bestemt deg, det er ikke så mange ukene til arrangementet.

Registrerer du deg for overnatting på hotellet i skjemaet under, vil også en e-post med dine valg automatisk bli sendt direkte til hotellet, der du innen kort tid etter vil få en bekreftende e-post tilbake på din bestilling. Hotellet vil forsøke å svare raskt innenfor normal kontortid.

Avbestillingsfrist for reserverte rom på hotellet er:

– 7 dager før ankomstdato – uten oppgitt årsak til kanselleringen
– Inntil ankomstdatoen, dersom kanselleringen skyldes karanteneregler, påbud om selvkarantene eller COVID-19 i nærmeste familie.

Lading i løpet av helgen
Storefjell Resort Hotel har godt med ladekapasitet. Dette er hva vi kan benytte i helgen:

Antall Type Styrke Kommentar
2 TWC 400V 32A (22kW)
1 TWC 400V 16A (11kW)
Mange Rødt 400V 32A (16kW) For eiere med egen 32–>16-overgang
4 Blått 230V 16A (3,7kW)
Mange Schuko 230V 16A
(max 12A = 3 kW)
Mange Rødt 400V 63A kan benyttes via koblingsboks

Ikke betalende medlem av TOCN?
Husk også å vippse TOCN baneleie, dersom du ikke er betalende medlem i klubben. Dette vil bli opplyst om ved ankomst isbanen, og kan betales da.
Du finner TOCN på Vipps under «kjøp og betal». Søk fram 16830. Én baneavgift/påmelding pr. bil. Legg inn registreringsnummeret til bilen som kommentar, før du gjennomfører betalingen.

I skjemaet nedenfor må du også fylle inn ditt medlemsnummer.
Det finner du her: https://www.tocn.no/konto/medlemsbevis
Dersom du ikke er betalende medlem i klubben, skriver du “0000”.

Andre spørsmål?
Kontakt oss ved å benytte den røde “Kontakt oss”-knappen på høyre side.

Påmelding til Isbanekjøring 6. mars 2021

 

Aktiviteter for dem som ikke skal kjøre på bane (med forbehold om tiltak ifm. gjeldende smittevernhensyn):

Hotellet har blant annet slalombakker og langrennspor som starter rett utenfor hotellet, også med tilgjengelig skiutleie.


Det er for øvrig tilgang til badeland/svømmebasseng for alle hotellgjester, der man også kan kjøpe seg en deilig behandling i hotellets spa. Dette med et stort forbehold i forhold til gjeldende smittevernsregler. Skiheisene skal være åpne som vanlig.
Mer informasjon her om Storefjell Resort Hotell

Covid-19
Dessverre er vi ikke like fri til å ha sosiale samlinger i år som tidligere år, men kjøring skal vi kunne få til uansett.
Det obligatoriske førermøtet lørdag vil legges opp slik at gjeldende smittevernsregler overholdes. Ved fysiske møter, bes alle som deltar om å bruke munnbind.
På banen ser vi for oss at det blir minimalt med justeringer, men at man kun kan ha egen famile/kohort med seg i bilen.
Middag lørdag vil kunne bli delt opp noe, evt. med delvis ulike spisetider. Plasseringen vil være på mindre bord henvist av personalet og med god avstand mellom familiene (de som reiser sammen i samme bil).

Det er for øvrig ikke lagt opp til at det skal være så mange andre gjester på hotellet denne helgen.
For å delta, kan man naturlig nok ikke være i karantene eller ha Covid-19. Må man av ulike årsaker avlyse deltakelse grunnet karantene eller smitte, bes det om at dette så raskt som mulig meldes til hotellet/TOCN for avbestilling.

Litt inspirasjon fra banekjøringen tidligere år: