Invitasjon til Vintertreff på Golsfjellet 2024

Artikkel

Av: Roger Kolbu

Igjen kan vi invitere våre medlemmer til vårt årlige vinterarrangement på Golsfjellet!
Vintertreffet blir avholdt 1. – 3. mars 2024, med isbanekjøring og instruktørledede glattkjøringsøvelser – både fredag og lørdag.

Du vil også få mulighet til, med din egen bil, å prøve noen runder på isen med BestDrive sitt store utvalg av vinterdekk. Og, ikke minst, – bli kjent med andre likesinnede, gjennom våre sosiale samlinger etter banedagens slutt.

Les videre – og meld deg på!

Read this article in English


Alle delartikler om årets vintertreff:


Velkommen til kjøring på isbane på Tisleia med TOCN!

Også i år blir det fullt fokus på isbanekjøring både fredag og lørdag, samt invitasjon til hyggelige aktiviteter på vår faste base for helgen, Storefjell Resort Hotel. Middager, konkurranser og sosialt samvær står på den erfaringsmessige tettpakkede agendaen. Du blir vel med?

Husk også verdens første Tesla lysshow på is, som vi kjører fredag ettermiddag/kveld.
Les mer om dette arrangementet her


Isbanekjøring gjennomføres
fredag 1. mars og lørdag 2. mars 2024


Påmeldingsskjema på egen side.
Se øverst i artikkelen, eller klikk her.


Storefjell Resort Hotel er base for Vintertreffet

Storefjell Resort Hotell på Golsfjellet ligger ikke så langt unna Tisleia, der vi kjører på isbane.

Hva er TOCNs Vintertreff?
Hensikten med vintertreffet er å la Tesla-eiere få bli kjent med sin egen bil på vinterføre. Her kan man lære seg hvordan den reagerer når forholdene er glatte og vanskelige, men likevel under kontrollerte forhold.

Flere baner
I år disponerer vi (på lørdag) ett ekstra baneanlegg på isen. Det betyr to store rundløyper og et utvalg med andre baner for forskjellige aktiviteter og øvelser. Noen vil være avsatt til instruktør-ledede aktiviteter, andre til egenkjøring. I 2023 så banene slik ut:

Også i fjor benyttet TOCN to store rundløyper. Foto: Magnus Dahl Hegge

Dagstur eller overnatting?
Deltakere kan velge å ta isbanekjøringen som et dagsarrangement, for dem som har mulighet til det.

Husk også verdens første Tesla lysshow på is, som vi kjører fredag ettermiddag/kveld.
Les mer om dette arrangementet her

For dere som kommer langveisfra – eller ønsker å få mest mulig ut av dagen(e), tilbyr vi som vanlig hotellovernatting (allerede fra torsdag kveld) på Storefjell Resort Hotel. Vi legger her opp til sosialt samvær etter dagens kjøring, og felles middag lørdag. For overnattingspriser, se lenke øverst på siden.


Grunnleggende informasjon: Isbanekjøringen på Tisleia

Selve isbanekjøringen:

 • Kjøring foregår på et avlukket område på Tisleifjorden på Golsfjellet, der vegtrafikklovens regler skal overholdes til enhver tid. Fire godkjente instruktører står for gjennomføringen av arrangementet.
 • Foruten kjegler og brems/unnamanøver og bremselengdetest, får deltakerene anledning til å kjøre en serpentiner-bane (en stor rundløype med slake svinger) på om lag 3 km, hvor biler slippes utpå med minimum 250 meters sikkerhetsavstand.
 • Formålet med ferdighetskjøringen, er at deltakere får lære hvordan egen bil oppfører seg på glatt underlag.
 • De som ønsker, får også tilbud om veiledning av de fire instruktørene.
 • Det presiseres at det ikke vil forekomme verken tidtaking eller konkurranser av noe slag.

Før du skal ut og kjøre, må du ha:

 • Deltatt på førermøte
 • Signert deltakererklæringen
 • Fremvist gyldig førerkort
 • Betalt deltakeravgiften (se lenke til skjemaet, øverst på siden)

Sett deg inn i reglene for isbanekjøringen. Du finner lenke på toppen av siden.


Aktiviteter på isbanen:

 • BestDrive vil, som i mange tidligere år, være til stede på banen lørdag. Det vil være mulig å prøvebytte både piggdekk og piggfrie dekk fra Continental for noen prøverunder på banen. Det vil også bli mulighet for å gjennomføre bremsetester.
 • Flere av klubbens samarbeidspartnere ønsker å delta på årets treff. Mer informasjon om disse vil legges ut her, straks de er klare.
 • Hovedtyngden av aktiviteter vil foregå på lørdag, men vi satser på få til en god del på fredag også.
 • Vi legger opp til servering av pølser, sjokolade/snacks og drikke fra en kiosk på isbanen på lørdag.  Dette vil skje i lunsjpausen midt på dagen (se lenke til programmet på toppen av siden). Du kan også velge å ta med niste og drikke selv. For dem som bor på hotellet, vil det være mulighet for å smøre nistepakke til hotellets gjeldende pris. Fredag vil det være tilgjengelig kaffe på kanner og mulig litt tilbehør. 

Sikkerhet på banen

NB: Alle som vil kjøre på bane, må ha vært med på et førermøte (sikkerhetsgjennomgang) i forkant av banekjøringen, samt ha skrevet under på at de har oppfattet banereglementet. Nærmere informasjon vil bli gitt til de påmeldte (se også lenke til egen informasjonsside på toppen av siden).


Aktiviteter for dem som ikke skal kjøre på bane:

Hotellet har blant annet slalombakker og langrennspor som starter rett utenfor hotellet, også med tilgjengelig skiutleie. Skiheisen tilbyr også utleie av kjelker og har en egen kjelkenedfart. Dette er en svært populær aktivitet for alle som er unge til sinns.


Det er for øvrig tilgang til badeland/svømmebasseng for alle hotellgjester, der man også kan kjøpe seg en deilig behandling i hotellets spa. Skiheisene skal være åpne som vanlig.
Mer informasjon her om Storefjell Resort Hotell


Her finner du påmeldingsskjemaet for Vintertreffet 2024


Litt inspirasjon fra banekjøringer i tidligere år:

Bilder fra Isbanekjøring 2021


Se lenker på toppen av siden for program og annen informasjon om Vintertreffet!

Andre spørsmål?
Kontakt oss ved å benytte den røde “Kontakt oss”-knappen på høyre side.